top of page
2300 film poster.png
2300: Görüntü

Bu belgesel film T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.

bakanlık logo internet sitesi.png
2300: Alıntı

DESTEKLERİNİZ SAYESİNDE BAŞARDIK!

Filmin tamamlanması için oluşturduğumuz FONGOGO projesi sonunda başarıya ulaştı. Bize destek veren ve bu projenin hayata geçmesinde katkıda bulunan herkese çok teşekkürler.

_____DESTEKÇİLERİMİZ_____

Nükhet Özmen

Intercity - Vural Ak

Zeynep Hamedi

Adem Durak

Altuğ Öztürk

Aslı Özmen 

Haluk Kutay

Nihal Harmandar

Nurgül Becce

Tarık Gökbay

Volkan Harmandar

Altay Durak

Ata Güngördü

Aziz Kerem Hocaoğlu

Buğra Şakar

Egemen Genç

Erkan Beyazay

Fatmanur Tunca

Fikret Çobanoğlu

Gökçe Yiğit

Kaan Türker

Levent Aslan

Mesud Yükseler

Müfitcan Alp

Oğuzhan Karademir

Park Song Soo

Sophie Na

Mesut İşler

Gülümser Harmandar

Bilgesu Nail

Ceyda Konuk

Mahmut Kara

Onur Konuk

Orkut Polat

Yüksel Konuk

Zerrin Güngördü

Deniz Erkmen

Ece İsen

İdris Avcı

2300 km mesafe filmi ile amacımız Türkiye'de motor sporlarının tanınırlığını arttırmak, off-road yarışının atmosferini ve deneyimini izleyiciye yaşatmaktır. Ayrıca, birlikte çalışan bir aile olmanın getirdiği zorlukları ve güzellikleri de gösterebilmektir.

FONGOGO nedir?

Fongogo, her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olan bir platformdur. Proje sahipleri, desteklerin karşılığında projeleri ile ilgili alt-ürün ve servisleri destekçilerine sunarlar.

We made it!

With your support, we achieved our goal!

Our aim with the 2300 km distance film is to increase the recognition of motor sports in Turkey and to make the audience experience the atmosphere of off-road racing. Also to show the difficulties and beauties of being a family working together.​

​ ​

What is FONGOGO?


Fongogo is a platform that allows us to collect the necessary funding to support our projects. Project owners offer sub-products and services related to their projects to their supporters in return for their support.

2300: Hoş Geldiniz
2300: Video

2300 Km Mesafe

2300 km Mesafe uzun metraj belgesel filmi, 7 kez Türkiye şampiyonu olmuş emekli off-road pilotu Mehmet Becce ile ulusal ve uluslararası pek çok başarıya imza atmış  oğlu Mert Becce'nin baba-oğul ilişkilerini Türkiye'nin en uzun yarışı üzerinden anlatıyor.

Off-road, arazi araçlarının doğada zorlaştırılmış parkurlarda yarıştığı bir motor sporu dalıdır. Türkiye'de düzenlenen en uzun off-road yarışı olan Transanatolia rallisi, 2300 km'lik bir rotaya sahip ve 8 gün sürüyor. Bu yarışa katılan Becce Motorsports takımından yarış pilotu Mert Becce ve yardımcı pilotu Sertaç Tatar'ın Eskişehir'den başlayıp Kars'a kadar uzanan sürecine tanıklık ediyoruz.

The feature-length documentary film Distance of 2300 km projects the complex father-son relationship between Mehmet Becce, the off-road pilot who won a total of seven times in Turkey in the field of off-road races, and his son Mert Becce, through a racing venture.


Off-road is a branch of motor sport in which off-road vehicles compete on tracks made in nature. Transanatolia rally, the longest off-road race held in Turkey, has a route of 2300 km and lasts for 8 days. We witness the race driver Mert Becce from Becce Motorsports team and his co-pilot Sertaç Tatar participate in this race, which stretches from Eskişehir to Kars.

2300: Metin
becce yarıştan bir kare.JPG
2300: Hoş Geldiniz

Filmin Öyküsü

STORY

Mehmet Becce arazi aracı ekipmanları üreten eski bir off-road pilotudur ve 1988 ile 2017 yılları arasında pek çok başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda kendi kurduğu Becce Motorsports takımının kaptanlığını yapar. 

Oğlu Mert Becce ise yarış kariyerine yurtdışındaki eğitimi sırasında pist yarışlarıyla başlar. İlk defa 2017 yılında babasının da yarıştığı Transanatolia rallisinde parkura çıkar. Bu ralli baba ve oğulun rakip oldukları ilk ve son yarış olur. Hem yarış kültürünün getirdiği, hem de baba-oğul arasında olan derin rekabet içgüdüsü bazı sorunlara yol açar. Baba Mehmet ailenin adını bu sporda oğlunun devam ettirmesi gerektiğini ve aralarındaki rekabetin tehlikeleri arttırdığını düşündüğü için pilotluktan emekli olmaya karar verir. Türkiye’ye döndükten sonra Mert babasının yanında çalışmaya başlar. Jenerasyon farkının getirdiği fikir ayrılıkları, patron-çalışan/baba-oğul ilişkilerinin iç içe geçmesi daha az iletişim kurmalarına yol açar. Bu süreçte Mert yarışlara katılmaya devam eder. Babasının izini takip edip iki kez Türkiye şampiyonluğu ve bir kez Doğu Avrupa şampiyonluğu elde eder.


2300 km Mesafe, zorlu doğa koşullarında fiziksel ve ruhsal dayanıklılığın çok önemli olduğu Off-Road yarış kültürünü bizlere gösterir. Aynı zamanda jenerasyon farkının getirdiği ve türk aile yapısındaki baba-oğul arasındaki mesafeyi de gözler önüne serer.


Tıpkı yarış gibi baba ile oğulun arasındaki bu mesafe bitebilecek mi, yoksa bunu aşmak zorlu arazi koşullarında yarışmaktan daha mı güç?

Mehmet Becce is a former off-road pilot who produces off-road equipment and achieved many successes between 1988 and 2017. He also captains the Becce Motorsports team he founded.


His son Mert Becce started his racing career with track racing during his education abroad. He participated in the Transanatolia rally for the first time in 2017, where his father also competed. This rally will be the first and last race where the father and son compete. The rivalry between the father and son, brought by the racing culture, causes some problems. Father Mehmet decides to retire from piloting because he thinks that his son should continue the family's name in this sport and that the rivalry between them increases the risks. After returning to Turkey, Mert starts working with his father. Differences of opinion brought about by the generation gap, and the intertwining of boss-employee/father-son relationships lead to less communication. In this process, Mert continues to participate in the races. Following in the footsteps of his father, he won the Turkish championship twice and the Eastern European championship once.


The distance of 2300 km shows us the Off-Road racing culture, where physical and mental endurance is very important in the harsh conditions of the tracks. Also, the disagreements arising from the generation gap are reflected in the father-son relationship.


Will this distance between father and son be over, or is it actually more difficult to overcome than racing in difficult terrain conditions?

2300kmfotos_1.JPG
2300: Metin

Filmden Kareler | Movie Shots

2300: Hakkında
2300: Galeri
bottom of page